Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Balandžio 15 d. 05:12


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Kaip neįkliūti į sukčių pinkles ir išsirinkti patikimą įdarbinimo agentūrą

Lietuva

Kaip neįkliūti į sukčių pinkles ir išsirinkti patikimą įdarbinimo agentūrą
Prieš porą savaičių žiniasklaidoje nuskambėjo įvykis, kai patikėję tautiečiu 9 lietuviai tapo prekybos žmonėmis aukomis. Apgautieji dirbo gaudami dvigubai mažesnį nei žadėtą atlygį, o atsisakiusiems eiti į darbą grasinta susidoroti. Įkalintieji gyveno siaubingomis sąlygomis – visi nakvojo kambaryje su dviem sofomis. Pasus atėmę sukčiai atsisakė juos grąžinti net pas gydytoją susiruošusiai besilaukiančiai moteriai. Dokumentus lietuviai atgavo tik policijos pagalba, o įkalintojui gresia baudžiamoji atsakomybė.
Nors teisėsauga skiria vis daugiau dėmesio prekybos žmonėmis klausimu, priverstinio darbo mastai auga. JTO duomenimis, iš visų Baltijos šalių lietuviai dažniausiai įkliūva į sukčių pinkles. Dėl prekybos žmonėmis 2014-aisiais buvo pradėti 24 ikiteisminiai tyrimai, iš jų dėl priverstinio darbo – vos 2. Tačiau pareigūnai teigia, jog oficiali statistika – tik ledkalnio viršūnė ir panašių atvejų pasitaiko gerokai daugiau. Ką daryti ir į ką atkreipti dėmesį norint išvengti sukčių pinklių?
Pirmasis žingsnis – išsirinkti patikimą įdarbinimo agentūrą
Jau 12 metų veikiančios laikinojo įdarbinimo agentūros „Headex Group“ vykdančioji direktorė Viktorija Šukšterytė prieš siunčiant gyvenimo aprašymą siūlo pasidomėti įmone: „Kiekviena patikima įdarbinimo agentūra turi internetinį puslapį, kuriame galima rasti visą su jos veikla susijusią informaciją. Verta atkreipti dėmesį į fizinį įmonės adresą - jei jis nenurodytas ar paprašius įvardinti iki pat paskutinės akimirkos vengiama tai daryti, derėtų sunerimti. Patikimos įmonės atstovai niekada nesiūlys susitikti kavinėse ar kitose viešose vietose, kadangi pokalbis paprastai vyksta agentūros biure“.
Įdarbinimo specialistė siūlo nepraleisti pro akis atsiliepimų apie įmonę: „Žinoma, kiekvienos agentūros svetainėje, forumuose ar kituose su įdarbinimu susijusiuose tinklalapiuose rasite ir neigiamų komentarų. Dėl keleto skundų atsisakyti įmonės paslaugų neverta, bet nuvykus į pokalbį paprašykite atsiliepimus patvirtinti arba paneigti“. Pasak daugiau nei 3000 darbuotojų per metus įdarbinančios agentūros vykdančiosios direktorės, vertėtų rinktis kuo žinomesnę įmonę: „Nepatikimos agentūros vengia apie save viešai kalbėti arba ilgai neišsilaiko, kadangi įkliūva į teisėsaugos rankas“.
Į pirmąjį pokalbį – su paruoštais klausimais
Anot V. Šukšterytės, patikimos agentūros atstovai patys išsamiai nupasakos būsimojo darbo ir gyvenamosios vietos sąlygas. Paprašyti parodyti nuotraukas ar duoti koordinatoriaus kontaktus niekada neatsisakys. „Nemokantiems užsienio kalbų dar būnant Lietuvoje verta susisiekti su būsimais kolegomis. Žinodami, jog yra bent vienas galintis pakuruoti jausitės labiau užtikrinti“, - patarė įdarbinimo specialistė.
„Net jei visi ženklai rodo, jog įmonė patikima, reikalaukite darbo sutarties pavyzdžio, o nusprendus ją pasirašyti - antro egzemplioriaus. Tokią teisę užtikrina Lietuvos Respublikos darbo kodeksas“, - nepamiršti įstatymų ragina V. Šukšterytė. „Taip pat saugokite asmens dokumentus. Jie reikalingi tik įsidarbinant, tad išvykstant neprivalu atiduoti paso ar asmens tapatybės kortelės. Žmogus be dokumentų tampa pažeidžiamu, o sukčiai tuo naudojasi ir ima darbuotojais manipuliuoti – tai patvirtina ir paskutinis prekybos žmonėmis atvejis“.
Pasak V. Šukšterytės , itin svarbu aptarti sąlygas pasibaigus projekto laikotarpiui. Laikinojo įdarbinimo agentūros kaip „Headex Group“ siūlo kitą poziciją. Besidarbinantys tiesiogiai ar per užsienio įmones tokių garantijų neturi ir rizikuoja likti be darbo. Kad ir kokį būdą pasirinksite, reikia išlikti budriems ir iš anksto išsiaiškinti net ir mažiausias, iš pažiūros nereikšmingas, smulkmenas.
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Balandis 2024
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.