Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Balandžio 15 d. 05:13


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Svarbi informacija žvejams

Žvejo istorijos

Sveiki, meškerės broliai. Pasikalbėjus su žvejais, dažnas gailisi, kad žiema anksti baigėsi.
Nes vos tik prasidėjo pavasarinis geras kibimas, o ledo ir nėra...
Bejėgiai mes prieš gamtą. O dar kenkiam jai, palikdami prie vandens telkinių daug šiukšlių. Kada nors gamta sukils prieš mus. Bus kaip amerikietiškame filme „Diena po rytojaus“.
Siūlau pažiūrėti ir pagalvoti. Na, o kol kas – esam dar gyvi, tad ir pažvejoti norisi. Nors orai labiau priminė vėlyvą rudenį, bet žuvis jau gyvena pavasariniu ritmu: mekšrai ruošiasi neršti, aukšlės ir žiežulės kyla į paviršių pasišildyti saulės spinduliais. Lydekos jau išneršė, ir spiningo mėgėjai turi darbo. Turi ką veikti ir plūdinės fanatai
– Varėnos jūroje, arčiau ištakų, kimba karšiai. Jie nedi- Svarbi informacija žvejams nedeli, bet jų tiek daug, kad didesni gal ir nebus. Kai kokių nors žuvų būna labai daug, jų augimas sulėtėja. Taip nutinka mekšrams, karšiams, karosams, ešeriams ir t. t. Taigi jei pernai rašiau, kad gaudyti ir nešti namo mažus karšiukus – ne visai etiška, dabar pakeičiau nuomonę. Net atvirkščiai manau – reikia mažinti populiaciją (čia padėtų ir plėšriųjų žuvų gausinimas). Tada vėl galėsim pagauti ir virš kilogramo sveriantį karšį. Beje, tokiam mano sprendimui turėjo įtakos informacija iš kaimyninių valstybių.
Pvz., Latvijoje sugavimo norma – 5 kg, kaip ir pas mus, tik ešeriams vidiniuose telkiniuose ir 10 kg – jūroje. Kita žuvis į sugavimo normą neįeina, išskyrus vertingų rūšių žuvis. Jų, kaip ir pas mus, galima pagauti nuo 1 iki 5 vienetų. Lenkijoje į sugavimo normą neįtrauktos tokios žuvys, kaip amūras, plačiakaktis, plakis, sidabrinis karosas, karšis, vaivorykštinis upėtakis, amerikietiška palija ir kitos invazinės rūšys. Kokios bebūtų mūsų taisyklės, jas reikia gerbti ir vykdyti.
Tuo labiau, kad dabar baudos didelės ir gamtos apsauga pradėjo dažniau lankytis prie ežerų ir upių. Na, o aš, kaip ir ankščiau, daugiausia dėmesio skirsiu aukšlėms, jų ieškojimui naujose vietose. Kaip siūlo lenkai: žūklę reikia pradėti nuo informacijos apie telkinį, kur žadam žvejoti – sužinoti, kam jis priklauso, ir įsigyti leidimą. Žvejyba – tai pirmiausiai malonus bendravimas su gamta. Tad kviečiu visus būŠti rūpestingais šeimininkais prie ežerų ir upių. Orai jau šyla, laimikiai bus gausesni.
Nors, nepaisant šaltų orų, jau pasitaikė ir tokių 1,5 kg sveriančių karosų (žr. nuotr.). Tad nė žvyno, ponai.
ANTONAS
Autoriaus nuotr.
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Balandis 2024
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.