Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 25 d. 07:21


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Mašalai šįmet puls aktyviau

Lietuva

Atšilę orai visai nedžiugina druskininkiečių, nes jie žino, kad netrukus juos pradės pulti kraujasiurbiai mašalai. Jų lervos Nemune jau ketverius metus nenaikinamos. Tam lėšų neskirta ir šiais metais.


2010 metais panaikinus apskričių administracijas, nebeliko kam rūpintis kraujasiurbiais mašalais. Anksčiau pinigų jiems naikinti būdavo skiriama iš Alytaus apskrities biudžeto.

Nustatyta, kad dvejus metus nenaudojant biologinio preparato „VectoBac 12AC“, kuris suardydavo prie vandens augalų prikibusių lervų žarnyną ir neleisdavo išsivystyti vabzdžiams, mašalų tankis išaugo 3 kartus.

Jei toks jų augimo greitis nusistovės, pavojingas mašalų skaičius vėl bus pasiektas per dvejus trejus metus.

Upiniai mašalai (Simulium maculatum) Dzūkijoje prilygsta stichinei nelaimei: skaudžiai žmones ir gyvulius kandantys parazitai kelia pavojų sveikatai.

Mašalų antplūdį buvo pavykę per kelerius metus beveik 100 kartų sumažinti, kai 1999 metais lervos ir lėliukės buvo naikinamos biologiniu preparatu.

Nelygu meteorologinės sąlygos, tai būdavo atliekama gegužės mėnesį.

Remdamiesi 2010 metų pavyzdžiu, kai 2580 litrų biologinio preparato pastarąjį kartą buvo išpilta į Nemuną Varviškės kaime (Lazdijų r.), prie valstybinės sienos, ir srovė per kelias dienas jį nunešė iki Prienų, mokslininkai teigė, kad net nedideli preparato kiekiai leidžia gerokai sumažinti mašalų skaičių.

Toliau tik savo iniciatyva ir už savo lėšas balandžio mėnesį bent kartą Nemune prie Merkinės šių mašalų lervas ir lėliukes ant vandens augalų skaičiuojanti Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto docentė Rasa Bernotienė patvirtino, jog jų gausėja.

Druskininkų savivaldybė kasmet siunčia Aplinkos ir Finansų ministerijoms prašymus skirti iš valstybės biudžeto lėšų mašalų populiacijai įvertinti, biologiniam preparatui įsigyti.

„Bijau, kad iš žmonių vėl bus atimtas normalus gyvenimas.

Keliolika metų trukusi mašalų naikinimo programa sustabdyta, nes lėšų tam neskiriama.

Ne tik mūsų kurorto, bet ir viso Pietų Lietuvos regiono gyventojai, svečiai vėl negalės kelias birželio savaites normaliai gyventi ir poilsiauti“, – sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Finansų viceministras Edmundas Žilevičius pasiteisino, jog ministerija neturi pinigų, ir nurodė jų prašyti Aplinkos ministerijos iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas atsakė, kad ministerija tokiai programai niekada nebuvo skyrusi lėšų ir net neturi galimybių to daryti, nes to nenumato Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymas.Genovaitė Rafanavičienė („Lietuvos rytas“)
lrytas.lt informacija
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.