Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Liepos 16 d. 12:27


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


LEU kviečia į edukacinės operos „Gripino svajonė“ premjerą

Renginiai

LEU kviečia į edukacinės operos „Gripino svajonė“ premjerą

Tradiciškai prieš pat šv. Kalėdas Lietuvos edukologijos universitete (LEU) kompozitorius ir LEU dėstytojas Vytautas Barkauskas jaunesnysis pristatys operą „Gripino svajonė“, kuri sukurta 2014 metais ir skirta jaunimo auditorijai. Tai trečiasis veikalas iš trilogijos „Garsų istorijos“.

Pernai prieš pat šv. Kalėdas V. Barkauskas taip pat nudžiugino operos gerbėjus. Mokiniai ir būsimieji pedagogai, kuriuos jungia bendra meilė muzikai, žiūrovams pristatė nekomercinę operą šiuolaikine tematika – kompiuterizacija. Išskirtinis operų bruožas – edukacinė pažintis su muzikos pasauliu tiesiogine prasme. Jose veikia muzikos garsai, kurie žiūrovus supažindina su elementaria muzikos teorija. Spektakliai pasižymi dinamiškumu, kontrastingumu, o kartu ir nuosekliai pagrįsta muzikine tematika.

„Gripino svajonė“, kaip ir dvi ankstesnės operos, yra edukacinio pobūdžio. Jos pažintinė tema – muzikos tonalumas ir atonalumas. „Ši opera yra tarsi ankstesniųjų tęsinys, tačiau papildyta ir nauja tematika, ir naujais personažais: Dodeka iš Fonijos, dvyniais Mažoru ir Minoru“, – pasakoja V. Barkauskas.

Miuziklo veiksmo aplinka – kompiuterio virtuali erdvė, o pagrindiniai personažai – muzikos garsai (Do, Re, Mi, Fa ir t. t.). Taigi veiksmas itin šiuolaikiškas, informatyvus, pažintinis. „Kūrinyje pasakojama apie šių laikų dienas, virtualųjį pasaulį, kuriame gyvena muzikiniai garsai. Jeigu yra virtualus pasaulis, tai jame gyvena ir virusas, kurio vardas Gripinas. Jis nuolatos kenkia“, – apie siužetą pasakoja V. Barkauskas ir priduria, kad tarp veikėjų yra ir šiuolaikinė muzikos mokytoja.

Naujausioje trilogijos dalyje išlieka bendra tema visoms operoms – meilė garsams ir muzikai. Operą atliks Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Muzikos katedros I–IV kursų studentai.

Operos „Gripino svajonė“ premjera iš trilogijos „Garsų istorijos“ vyks gruodžio 18 d. 16 val. Lietuvos edukologijos universiteto aktų salėje (Studentų g. 39, Vilnius). Įėjimas laisvas.

Kontaktinis asmuo Vytautas Barkauskas (tel. +370 682 93 925).Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Liepa 2024
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.