Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Liepos 18 d. 01:20


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Jaunimas diskutavo, kaip sumaniai įgyvendinti savo tikslus

Varėnos tribūna

Jaunimas diskutavo, kaip sumaniai įgyvendinti savo tikslus
2014 m. spalio 6 – 14 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Just what the Youth ordered“, kuriuos organizavo Varėnoje įsikūrusi jaunimo organizacija VšĮ "uMunthu". Projekte dalyvavo 42 dalyviai iš Slovakijos, Rumunijos, Turkijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos. Projekto dalyviai dalinosi patirtimi, įgyta ieškant darbo, dirbant ir savanoriaujant įvairiose organizacijose skirtingose valstybėse.
Mainų metu vyko įvairi, neformalaus ugdymo metodais paremta, veikla – paskaitos, žaidimai, diskusijos, darbas grupėse, vaidinimai, kultūriniai vakarai ir daug kitų. Projekto dalyviai ne tik klausėsi programą ruošusių vadovų bei kviestinių svečių, bet ir patys aktyviai dalyvavo veiklose - ieškojo informacijos apie tarptautinių studijų ir praktikų galimybes, stipendijas, savanoriavimą. Tai, ką sužinojo, nebuvo „sausa teorija“ – dalyviai dalinosi savo asmenine patirtimi, rodė video pristatymus iš jau išbandytų savanoriavimo projektų bei kūrė naujus tarptautinių projektų įgyvendinimo planus.
Dalyviai mokėsi, kaip teisingai rašyti CV, aiškinosi, kuo CV skiriasi nuo motyvacinio laiško, kaip jame pateikti tinkamą informacijos kiekį, kaip pasiruošti pokalbiui dėl darbo. Kadangi išskirtinumas – svarbus potencialaus darbuotojo bruožas, buvo aptarti skirtingi CV tipai – nuo paprasto "Europass" tipo gyvenimo aprašymo iki video prisistatymo ar netgi atskiro internetinio tinklalapio. Ruošimasis įsidarbinti aptartas nuo darbo pasiūlymų skelbimų paieškos iki pokalbio su darbdaviu įmonėje bei veiksmų, kuriuos rekomenduojama atlikti po pokalbio. Aptartos ir galimos netikėtos situacijos bei keblūs klausimai, užduodami siekiant sutrikdyti asmenį, norintį įsidarbinti. Labai pagelbėjo personalo atrankų įmonės "Amston" konsultančių Linos Grigaliūnaitės ir Živilės Jakimavičienės pristatymo metu pasidalinti praktiniai patarimai, kaip teisingai pasiruošti bei elgtis pokalbio dėl darbo metu - koks aprangos kodas tinkamas, kaip užmegzti pokalbį susitikimo pradžioje, kokius klausimus dažniausia užduoda darbdaviai. Po šio susitikimo vykusios pokalbių dėl darbo simuliacijos padėjo praktiškai panaudoti išgirstus patarimus.
Daug dėmesio buvo skirta savanorystei, aptarta jos teikiama nauda. Kadangi projekte dalyvavo nemažai buvusių ar esamų savanorių, jie tik patvirtino, kad savanorystė padeda įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, gerina socialinius įgūdžius, keičia požiūrį į įvairias kultūras ir skatina toleranciją. Be to, savanoris, padedantis organizacijai ar bendruomenei, į kurią atvyksta, padeda ir pats sau, nes išmoksta naujų įgūdžių: nuo naujos kalbos mokėjimo iki pačių įvairiausių veiklų – nuo darbo su jaunimu, pagalbos mokyklose, iki aplinkosaugos.
Į projektą atvyko ir Lietuvoje gyvenantys „Europos Savanorių Tarybos“ savanoriai iš Rumunijos bei Ispanijos, šiuo metu savanoriaujantys Vilniaus SOS vaikų kaime, kuriame remiantis šeimos modeliu globojami tėvų globos netekę vaikai ir našlaičiai. Kartu su Vilniaus SOS vaikų kaimo socialine darbuotoja Skaiste Grudzinskaite dalyviai diskutavo apie šios organizacijos veiklos speficiką, savanorių atsakomybes bei galimybes šių mainų dalyviams atvykti savanoriauti ateityje. Taip pat svečiavosi Vilniaus "Atgajos" specialiosios mokyklos savanoris iš Serbijos, Vilniaus universiteto „Erasmus“ studentai iš Ispanijos ir Palestinos, kurie papasakojo dalyviams savo istoriją ir ragino naudotis visomis "Erasmus+" programos teikiamomis galimybėmis.
To paties linkime ir mes - nestovėti vietoje ir domėtis galimybėmis savanoriauti, dirbti, mokytis, keliauti. Tokia patirtis ne tik praturtina gyvenimo aprašymą, bet ir gyvenimą užpildo nuostabiais atsiminimais.
Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, pagal Erasmus+ programą.
Autorė Gabija VyšniauskaitėKomentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Liepa 2024
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.