Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 25 d. 08:11


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


„Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai“: kaip motyvuoti jaunuolius maitintis sveikiau, neatsisakant ir mažiau vertingų produktų?

Lietuva

„Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai“: kaip motyvuoti jaunuolius maitintis sveikiau, neatsisakant ir mažiau vertingų produktų?

Verslumu pasižymintys Z kartos atstovai yra kūrybingi, smalsūs ir drąsūs. „Būtų gerai, jei jie būtų ir sveiki“, – įsitikinusi Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) sveikatinančios mitybos ugdymo dėstytoja Birutė Mielkuvienė. Racionali jaunų žmonių mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei raidai, mokymosi rezultatams, gyvenimo kokybei ir trukmei. Manoma, kad tvirti sveikos mitybos įpročiai, įgyti ir suformuoti vaikystėje ir paauglystėje, išlieka ir turi teigiamą įtaką sveikatai visą gyvenimą.

Mokslininkų teigimu, vaikų mitybos įpročius lemia individualūs (maisto pasirinkimas ir suvokimas, kas yra sveika mityba), šeimos (sveikos mitybos įpročių formavimas namuose ir už šeimos ribų) ir kiti veiksniai. „Vienas iš specifiškiausių Z kartos jaunų žmonių mitybos įpročių – valgyti (užkandžiauti) žiūrint televizorių, ruošiant namų darbus, žaidžiant (dirbant) kompiuteriu, dedant nuotraukas į socialinius tinklus ir t. t. Z kartos jaunuoliai geba greitai apdoroti milžiniškus informacijos kiekius ir puikiai atlikti kelis darbus vienu metu, bet jiems dažnai stinga dėmesio sveikai mitybai“, – sako B. Mielkuvienė.

Vaikai ir paaugliai yra ta mūsų visuomenės grupė, kuri dar ne visada pati gali teisingai nuspręsti, kuo ir kaip maitintis, todėl yra greičiausiai pažeidžiama. „Tėvų ir mokytojų pagalba vaikams ir paaugliams, pasirenkant maisto produktus, maisto technologijas, sveikos mitybos režimą, yra būtina“, – teigia sveikatinančios mitybos ugdymo dėstytoja.

Ji pabrėžia, jog tėvams svarbiausia žinoti, kaip motyvuoti jaunus žmones maitintis sveikiau, neatsisakant kartais ir mažiau vertingų (jaunų žmonių mėgstamų) produktų, ir kaip padėti jiems formuotis sveikos mitybos įpročius: valgyti tam skirtoje vietoje, o ne prie kompiuterio ar televizoriaus, reguliariai maitintis (4–5 kartus per dieną), valgyti įvairų maistą, atsisakyti įpročio užkandžiauti.

„Pagrindinė Z kartos jaunų žmonių mitybos problema yra ta, kad jie turi daug „svarbesnių“ dalykų gyvenime, nei sveikos mitybos režimas, maisto produktų įvairovė racione, maisto medžiagos ir jų poreikiai jaunam žmogui“, – sako B. Mielkuvienė.

Jei susidomėjote ir norite sužinoti daugiau, ateikite į paskaitą „Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai“, kurią ves LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedros lektorė B. Mielkuvienė parodoje „Mokykla 2014“ (2014 m. lapkričio 23 d. (sekmadienį) 11:00–11:45 val. konferencijų salėje 5.3, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“).

Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.