Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Gegužės 26 d. 09:36


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Bibliotekos skatina pažangą

Knygos

Bibliotekos skatina pažangą

Biblioteka jau seniai nebėra tik vieta, kur gali surasti knygą. Jos veikla dabar daug platesnė, o reikšmė vietos bendruomenei smarkiai išaugusi. Dėl įvairių aplinkos, geografijos ir socialinio gyvenimo sąlygų kiekviena biblioteka regionuose yra skirtingame transformacijos lygyje: vienos bibliotekos gali didžiuotis naujoviškomis savo patalpomis, klientų savitarnos sistemomis, kitos – lankytojams gali pasiūlyti viešos internetinės prieigos paslaugas ir pan.

„Sėkmingai prasidėjęs projektas „Bibliotekos pažangai 2“ kasdien vis labiau įgauna pagreitį. Prieš kelis metus įgyvendintas projektas „Bibliotekos pažangai“ sumažino kaimo ir miesto informacinės infrastruktūros netolygumus, daugelis viešųjų bibliotekų buvo kompiuterizuotos ir dabar lankytojai gali laisvai naudotis visomis interneto teikiamomis galimybėmis bibliotekose“, - tvirtina projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas Eugenijus Stratilatovas. Pasak jo, projektu „Bibliotekos pažangai 2“ siekiama sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenines institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Tai reiškia, kad viso šio projekto metu bibliotekų darbuotojai kels savo kvalifikaciją ir mokysis rengti projektus, juos įgyvendinti ir taip tenkinti bendruomenės gyventojų poreikius.

Diskusijose gimsta idėjos

Šiuo metu projektą įgyvendinančios Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektų bendruomenėms koordinatoriai keliauja po Lietuvos viešąsias bibliotekas ir susitinka su bibliotekų darbuotojais, jų socialiniais partneriais, norėdami paskatinti šiuos įvairių sričių specialistus dalyvauti projekte ir taip padėti kuo sėkmingiau jį įgyvendinti kiekviename rajone. Susitikimai vyksta diskusijų forma, kuriose bandoma išsiaiškinti, kuo bibliotekos galėtų prisidėti prie rajono bendruomenės gerovės, bandoma atrasti tame rajone esančias opias problemas, kurioms ieškomos tinkamos priemonės ir būdai, kaip visa tai išspręsti visiems priimtina forma.

Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė tvirtina, kad jau įvykusiame susitikime su projekto „Bibliotekos pažangai 2“ projektų bendruomenėms koordinatoriais, išgryninta, kad bendradarbiavimą tarp bibliotekų ir institucijų turi motyvuoti idėja ir bendras vardiklis. Tik reikia surasti tą bendrą vardiklį – tai, kas galėtų rūpėti dviems, trims ar daugiau institucijų. „Manau, kad kai kurios Visagino bendruomenės problemos aktualios visoms pusėms. Savivaldybės teritorijoje gyvena dauguma rusakalbių, kurie nepakankamai gerai moka lietuvių kalbą. Jie susiduria su sunkumais pildydami dokumentus Sodroje, Regitroje, Registrų centre, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, Socialinių paslaugų skyriuose, savivaldybėje ir kitose institucijose. Mūsų idėja – padėti rusakalbiams žmonėms savarankiškai pildyti šių įstaigų dokumentus. Norėtume sukurti vertimo programėlę, kuri būtų įdiegta visuose bibliotekos viešosios prieigos kompiuteriuose“, - sako pašnekovė.

D. Sargūnienė iškart pateikia sprendimo būdą, daugiausiai keblumų sukeliančiam gyvenimiškam pavyzdžiui, kai Visagino krašto gyventojams reikia užpildyti prašymą Sodrai skirti ligos pašalpą. „Gyventojas atsidarytų vertimo (šablono) programą, išsirinktų reikiamą įstaigą ir dokumento formą. Užėjus ant lietuviško žodžio, pasirodytų vertimas rusų kalba. Žmogus jau žinotų, kokios informacijos ir duomenų reikia pildymui. Esant reikalui, padėtų ir bibliotekos darbuotojas. Užpildytą dokumentą būtų galima ne tik išsiųsti internetu, bet ir atsispausdinti bibliotekoje. Tai tik viena iš mūsų idėjų. Ir ją įgyvendinti galėsime tik bendradarbiaudami su partneriais“, - apie ateities planus pasakoja Visagino viešosios bibliotekos direktorė D. Sargūnienė.

Bibliotekų darbuotojai tobulins gebėjimus

Atsižvelgiant į bendruomenės poreikius, bus patobulintos jau esamos arba sukurtos naujos bibliotekų paslaugos, kurios padės spręsti opias vietos bendruomenės problemas. Šiam tikslui reikalingi nuolat savo kvalifikaciją keliantys bibliotekų darbuotojai, kurie puikiai išmanytų naujausias technologines priemones, o jų dėka bibliotekos kurdamos patrauklias veiklas, galėtų sudominti didžiąją dalį visuomenės.

„Siekiant Lietuvoje turėti nuolat besikeičiančias ir lanksčias bibliotekas, būtina investuoti į bibliotekų darbuotojų kvalifikacijos kėlimą bei jų gebėjimų ugdymą. Juk bibliotekose dirbantys specialistai turi augti ir tobulėti kartu su sparčiai augančiu bendruomenės poreikiu, nes šiandien mūsų vietos bendruomenė diktuoja sąlygas mūsų specialistams. Galime pasidžiaugti, kad biblioteka šiandien yra stiprus, savarankiškas vietos bendruomenės mediatorius, gebantis spręsti iškilusias problemas“, - įsitikinęs projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas E. Stratilatovas.

Projektas „Bibliotekos pažangai 2“ – tai mokymosi, kūrimo, vykdymo ir įsivertinimo procesas, nes per visą šio projekto įgyvendinimo laikotarpį (3 metus), bibliotekų darbuotojai ne tik patobulins savo gebėjimus ir pakels savo kvalifikaciją, bet ir praktiškai galės išbandyti savo sukauptas žinias, parengiant projektą ir jį įgyvendinant. Projekto komanda galės analizės būdu parengti visos įgyvendintos veiklos rezultatų apibendrinimą.
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Gegužė 2024
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.