Clannad atveža keltų skambesį |
Kultūra Vasario 1 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos Airijos grupė Clannad. Kolektyvas gyvuoja daugiau nei keturis dešimtmečius, sakoma, kad tai garsiausia muzikuojanti airių šeima mat visi grupės nariai yra artimi giminaičiai.
Jei jums per trisdešimt, didelė tikimybė, kad mažiausiai vieną Clannad kūrinį atpažinsite iš pirmųjų akordų, sako organizatoriai. Gali būti, kad šią melodiją niūniavote nė nežinodami, kas ją sukūrė ir atlieka.
Devintajame dešimtmetyje tuometėje Sovietų Sąjungoje didžiulio populiarumo sulaukė britų TV serialas Robin Of Sherwood, Lietuvoje vadintas tiesiog Robinu Hudu. Nuo pirmųjų titrų iki pabaigos jame skambanti muzika, lydinti legendinio plėšiko nuotykius, buvo atlikta Clannad muzikantų.
Tai ne vienintelis atvejis, kai Clannad skambesys pasiekia klausytojus, pernelyg nė nesidominčius airiška muzika. Pavyzdžiui, 1999 m. šokių aikštelėse skambėjo britų atlikėjo Chicane hitas Saltwater. Jo pagrindas moteriškas balsas, dainuojantis užburiančią melodiją. Tai Clannad vokalistė Moya Brennan. Melodija? Clannad kūrinys Theme From Harry's Game, britų topus užkariavęs dar 1982-aisiais.
Rengėjų nuotr.
Clannad visuomet drąsiai eksperimentavo, supindama airiško folkloro motyvus, roką, popmuziką, net džiazo ir simfoninės muzikos fragmentus.
Enya, viena populiariausių Airijos atlikėjų, savo vyresnių brolių ir sesers grupėje Clannad grojo klavišiniais instrumentais ir dainavo pritariančiojo vokalo partijas. Vėliau ji pradėjo solinę karjerą, kurioje juntama ryški tradicinės keltų muzikos įtaka įkvėpta metų, praleistų Clannad sudėtyje.
Su keltų dvasia
Grupės istorija prasidėjo nedideliame Gvidoro miestelyje. Muzikanto Leo ir muzikos mokytojos Babos Brennanų šeima susilaukė 9 vaikų. Broliai ir seserys nuo mažens dainavo tėvo bare, kurį dabar puošia iškaba Clannad ir Enyos namai.
1970 m. trys poros vaikai Moya, Ciaranas ir Polas nusprendė suburti grupę, kuri grotų muziką, paremtą tradiciniu keltų dainų skambesiu, bet turinčią ir roko bei popmuzikos elementų. Prie trijulės prisidėjo jų dvyniai dėdės Noelis ir Padraigas Dugganai. Grupė greitai įsibėgėjo šimtai žiūrovų virto tūkstančiais, Clannad žavesį atrado melomanai svetur. Įdomu, kad grupė to pasiekė, plaukdama prieš tuo metu populiarios muzikos srovę. Radijo eteryje dominuojant glam, o vėliau pankrokui, grupė drąsiai eksperimentavo, supindama airiško folkloro motyvus, roką, popmuziką, net džiazo ir simfoninės muzikos fragmentus, kritikai jos skambesyje atrado ir grigališkojo choralo motyvų. Be to, grupė dainuoja 6 kalbomis nuo anglų ir airių iki senosios lotynų, o jos dainų tekstuose dominuoja filosofinės ir mistinės temos.
Didžiuoju Clannad proveržiu tapo kūrinys Theme From Harry's Game, sukurtas TV serialui. Kūrinys pateko į Didžiosios Britanijos populiariausių dainų penketuką tai buvo stulbinama sėkmė dainai, sudainuotai airiškai.
Grammy, BAFTA ir Billboard apdovanojimai, šlovė ir gerbėjų dėmesys nesulaikė Clannad nuo išsiskirstymo po 1998-ųjų albumo Landmarks grupė ilgam dingo iš akiračio, visi jos nariai tęsė solines karjeras ar muzikavo su kitais projektais. Tačiau 2006 m. grupė netikėtai atsikūrė Moyos Brennan solinio koncerto Roterdame metu.
Minint pirmojo grupės albumo pasirodymo 40-metį, parduotuvėse prieš kelias savaites pasirodė naujasis diskas Nadur pirmasis po 15 m. pertraukos. Albumo pavadinimas įrodė, kad Clannad lieka ištikimi savo braižui senąja airių kalba nadur reiškia gamta.
Clannad grafikas šįmet pilnas pasirodymų daugelyje šalių nuo Didžiosios Britanijos iki Naujosios Zelandijos.
|
Komentarai |
Komentarų neparašyta.
|
Rašyti komentarą |
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
|
Reitingai |
Balsuoti gali tik nariai.
Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.
Nėra reitingų.
|
|