Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2023 m. Lapkričio 30 d. 09:18


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Varėnos aviamodeliuotojai pradėjo sportinį sezoną

Varėna

Varėnos aviamodeliuotojai pradėjo sportinį sezoną

Gegužės 18 dieną Madžiūnuose, Trakų rajone, šalies aviamodeliuotojai pradėjo 2013 metų laisvo skridimo aviamodelių sportinį sezoną. Čia vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir aviamodelių sporto federacijos organizuotos „Lietuvos taurė 2013“ (mokinių) ir „Pasagos taurė 2013“ (suaugusiųjų) aviamodelių sporto varžybos.
Pagal varžybų reglamentą, dalyviai varžėsi F-1-A, F-1-B, F-1-C,F-1-P, F-1-G ir F-1-H klasių modeliais.
Varžybų pradžioje oro sąlygos leido pasiekti palyginti aukštus modelių laisvo skrydžio rezultatus, tačiau artėjant vidudieniui, pakilęs stiprokas 5-6 m/s vėjas ir aukšta oro temperatūra pateikė nemalonių siurprizų aviamodeliuotojams ir teisėjams. Stiprūs termikai ir gūsingas vėjas nešė lėktuvėlius apie 2 km. link Madžiūnų gyvenvietės ar šalia jos esančio miško, todėl modelių paieška tapo sudėtinga ir ilgai trunkanti. Dėl šios priežasties dalis aviamodeliuotojų negalėjo laiku sugrįžti į startų aikšteles ir toliau tęsti varžybas. Taip atsitiko ir Varėnos aviamodeliuotojams Edvardui ir Emiliui Žilinskams, kurie modelius atgavo tik pasibaigus varžyboms ir praleidus po keletą turų, iš tolesnės kovos pasitraukė. Kiek geriau sekėsi Justinui Bartkevičiui, kuris startavo su sklandytuvo
F-1-A klasės modeliu visuose 5 turuose, tačiau surinkti 779 taškai bei užimta 7 vieta turnyrinėje lentelėje nepradžiugino. Sėkmingai šių modelių klasėje varžęsis Martynas Gudaitis, surinkęs 799 taškus iškovojo antrą vietą tarp jaunių ir šeštą bendroje įskaitoje ir vėl buvo priverstas nusileisti patirties vis įgaunančiai bendraamžei Utenos atstovei M. Jakutytei ( 930 tašk.), kuri ir tapo varžybų nugalėtoja antrus metus iš eilės jaunių amžiaus grupėje ir prizininke tarp suaugusiųjų. Jos komandos draugas Šarūnas Taraškevičius surinkęs, 554 taškus, liko trečias.
F-1-B klasės modeliais varžęsis varėniškis Virginijus Ivančikas, taip pat negalėjo pasigirti puikiu rezultatu ir turėjo tenkintis tik 5 vieta (752 tašk.). Nugalėtoju tapo V. Kaunietis iš Panevėžio, surinkęs maksimalų 960 taškų skaičių. Antra ir trečia vieta pasidalino uteniškiai M. Paškauskas ir T. Mackus.
Po ilgos laiko pertraukos Virginijus Furmaniukas bandė sugrįžti į aviamodeliavimo sportą, skraidindamas F-1-C klasės modelį, tačiau ir jam nebuvo lemta pasižymėti. Virginijui starto metu neįjungus modelio mechaninio programavimo įrenginio, modelio skrydis tapo neprognozuojamas ir tik atsitiktinumo dėka nusileido pievos ribose bet patyrė avariją.
Tradiciškai atkakli ir permaininga kova vyko tarp mažųjų varžybų dalyvių, kurie skraidino sklandytuvų F-1-H modelius. Tačiau ir čia varėniškių laukė įvairios staigmenos. Labiausiai „pasižymėjo“ varžybų debiutantas Aironas Klusovskis, sugebėjęs aviamodelį sukulti į šalia startų aikštelių stovėjusį autobusą. Davidas Patapovas permainingai startuodamas visus 5 turus, nesugebėjo išlaikyti stabilaus rezultato ir liko 4 turnyrinės lentelės vietoje. Labiausiai nusivilti turėjo daugkartinis šių varžybų prizininkas Paulius Grochiackis, kuris smuktelėjo į 5 vietą. Bendrą padėtį varžybų rezultatų suvestinėje pagerino tik Dovydas Dureiko, kuris po itin sėkmingo 5 turo pakilo į 3 prizinę vietą (409 tašk.) Čia pirmą ir antrą vietas iškovojo Biržų atstovai M. Urbonas ir R. Pilkauskas (458 ir 414 tašk.).
Aviamodeliuotojų sportinis sezonas jau prasidėjo, todėl reikia tikėtis, kad pasimokę iš patirtų klaidų ir nesėkmių, Varėnos aviamodeliuotojai toliau džiugins mus savo pasiekimais iki pat rudens pelnydami pergales ir prizines vietas įvairiose varžybose laisvo skridimo aviamodeliais.

Raimondas Žilinskas
2013 m. gegužės 20 d.

Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Lapkritis 2023
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.