Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 17 d. 03:05


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Naujas kairiosios minties žurnalas JUODRAŠTIS

Lietuva

REDAKCIJOS ŽODIS

„Juodraštis“ – naujas nevalstybinės politikos ir neoficialiosios kultūros žurnalas, kupinas radikalių ir pavojingų minčių. Turbūt žinai, kad valdžios isteblišmentui tarnaujantys istorikai, kultūrininkai ir intelektualai rašo oficialius metraščius, kuriuose šlovina nugalėtojus ir verčia jiems paklusti. „Juodraštis“ – alternatyva tokiems valdančiųjų galią įtvirtinantiems metraščiams, mes kuriame ne metraštį, o juodraštį, kuris gali tapti tavo ir tavo bičiulių kovos už laisvę bei socialinį teisingumą įrankiu.

Šiandien visame pasaulyje klesti socialinėmis atskirtimis, žmonių nelygybe ir ekonominėmis krizėmis mintanti globalinio kapitalizmo sistema. Sistema siekia mus priversti matyti tik vieną dabartinio pasaulio pusę – begalybę prekinių ženklų parduotuvėse ir turtingų įžymybių gyvenimą TV ekranuose. Represyvi „rinkos ekonomika” formuoja tokią gyvensenos logiką, kuri verčia mus vaikytis turto, prestižo ir valdžios, nes tik taip, anot jos, galėtume įprasminti savo gyvenimą ir atrodytume laimingi. Galėtume atrodyti, bet nesame.

Skirtumas tarp oficialiosios žiniasklaidos formuojamų gyvenimo būdo įvaizdžių ir mūsų kasdienių patirčių – milžiniškas. Mažasis žmogus kasdien priverstas kovoti už savo išgyvenimą, yra nuolat išnaudojamas ir patiria daug neteisybių darbe. Gatvėje jį tarsi kalinį stebi videokameros, o namuose – televizijos akis. Jis nesijaučia saugus dėl savo ateities, todėl pamažu praranda žmogiškąjį orumą. Bet jis bijo kalbėti ir skųstis, nes visus tuos, kurie priešinasi, valdžios ir žiniasklaidos įtakojama visuomenė laiko nusikaltėliais ir teroristais, geriausiu atveju – ekscentriškais keistuoliais. Tie, kurie dedasi laisvės ir demokratijos gynėjais – tarptautinės korporacijos, oligarchinės ir finansinės grupuotės, kurių išlaikomos valstybinės organizacijos ir privatūs institutai įpakuoja savanaudiškus interesus į visuotinį diskursą, – tie iš tikrųjų negali pakęsti laisvo žodžio ir kitokios nuomonės. Naujoji pasaulio tvarka gali išsilaikyti tik sumeluoto konsensuso, tendencingų apklausų, klastingų viešųjų ryšių manipuliacijų ir „iš viršaus“ nuleistos viešosios nuomonės dėka.

„Juodraštis“ siekia atkreipti dėmesį į turiningą socialinių kovų tradiciją ir išryškinti tai, kas aktualu dabar. Visame pasaulyje stiprėja socialiniai judėjimai, kurių troškimą veikti ir kovoti įkvepia radikalios anarchistinės bei kairiosios idėjos. Žurnale bus stengiamasi atspindėti šių judėjimų, kuriuos korporacinė žiniasklaida vadina „antiglobalistiniais“, o mes – antikapitalistiniais, įvairovę, protesto ištakas ir kovos patirtį. Ši pasipriešinimo kova per pastarąjį dešimtmetį tapo tikra alternatyva kapitalistiniam isteblišmentui. Alternatyva gimsta visur – ten, kur atsikovojama visiems mums priklausanti viešoji erdvė, kur įkuriamas socialinis centras ar laisvasis universitetas, kur surengiamas prieš valdžios neteisybę nukreiptas mitingas, kur pasaulio galingųjų ramybę sudrumsčia demonstracija, kur skaitoma kitokia literatūra, kur įvyksta atvira ir kovinga diskusija, kur įžvelgiama nuomonių įvairovė ir gimsta tiesioginis veiksmas.

„Juodraštis“ nenori tapti kokia nors direktyva ar instrukcija, mes trokštame tik prisidėti prie bendros kovos – tavo mieste, gatvėje, prie kompiuterio ir visų mūsų galvose. Kovai už socialinį teisingumą, už pasaulį, apie kurį svajoji. „Juodraštį” suprantame kaip nuolatinį neišbaigtumą, kuris atveria kelią atvirai diskusijai ir nuolatiniam tobulėjimui, kur nė vienas diskutuojantis neužvaldo tiesos monopolio ir neturi galios priversti išpažinti tik sau naudingą tiesą. Viskas, ką mes darome, yra „juodraštis” – nuolatinė eksperimentų, geresnio gyvenimo ir socialinio teisingumo kūrimo laboratorija.

Pats žurnalo pavadinimas simbolizuoja spontaniškai kylančias netikėtas ir kartais prieštaringas mintis, kurios nedelsiant užrašomos ir savo chaotiškumu suardo įprastinę leidinio struktūrą. „Juodraščiui” negalioja autorinės teisės, politinis korektiškumas ir kitos korporacinės žiniasklaidos išmonės.

Šis leidinys neįprastas jau dėl to, kad jį ruošėme kartu, kolektyviai. Esame dėkingi mūsų bičiuliams Lietuvoje ir bendradarbiams iš kitų šalių. Informacija, straipsniais ir vizualine medžiaga, pateikta pirmajame „Juodraščio“ numeryje, pasidalino anarchistai, neomarksistai, autonomininkai, sindikalistai iš Italijos, JAV, Švedijos, Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Jungtinės Karalystės. Jų pagalbos dėka šis žurnalas išlaikė internacionalinį charakterį.

Jei jau žinai, kas yra Paryžiaus Komuna, zapatistai ir „indymedia”, jei tau ką nors reiškia tokie vietovardžiai, kaip Sietlas ar Genuja, – šis leidinys skirtas kaip tik tau. „Juodraštį“ privalai skaityti, apmąstyti, taisyti ir koreguoti. Pagaliau, pats rašyti savo „Juodraštį”. O svarbiausia – veikti. Keisk pasaulį pagal tai, kaip jį įsivaizduoji. SKAITYK, BENDRAUK, MAIŠTAUK!

Žurnalo JUODRAŠTIS redakcinė kolegija
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.