Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 25 d. 09:45


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


ALIANTE 2008

Lietuva

Čekijos kariuomenės bazėje Prostejov miestelyje birželio 21–27 dienomis vyko tarptautinio konkurso moksleiviams ALIANTE finalas. Tarp jo nugalėtojų ir dvi merginos iš Lietuvos – Živilė Marija Vaicekauskaitė ir Evelina Vertelytė iš Klaipėdos. Jos kartu su dviem komandos draugais iš Slovakijos pateko tarp septynių komandų prizininkių ir taip išsikovojo teisę keliauti į ALIANTE prizinę kelionę Norvegijon.Finale tarpusavyje rungtyniavo moksleiviai iš 12 pasaulio šalių: Čekijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Vokietijos, Gruzijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos.Į finalą Čekijoje Lietuvos moksleiviai buvo atrinkti po dviejų žinių tikrinimo turų, kurie vyko internetu. Geriausiais Lietuvoje tapo moksleiviai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Garliavos. Jiems atitinkamai teko komandos draugai iš Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos ir Gruzijos.Finaliniame ture Čekijos karinėje bazėje mokiniai turėjo parodyti ne tik teorines žinias ir gebėjimą bendrauti angliškai su kitų valstybių mokiniais, bet ir fizinį pasirengimą įveikdami sudėtingas fizines kliūtis. „Šis ALIANTE finalas išsiskyrė sunkiomis sąlygomis. Užduotys buvo sudėtingos, tačiau įdomios. Tikimės, kad kitais metais organizuojant finalą Lietuvoje mums pavyks dar geriau“ – kalbėjo Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pirmininkas Audrius Skaistys.Moksleiviai finalo metu dalyvavo įvairiausiose užduotyse ir rungtyse. Pirmą dieną pradėjo teorinis testas kompiuteriu. Kitą dieną laukė šaudymas ir biatlono rungtis. Po jos – startas dviejų dienų žygiui su dešimčia užduočių punktų. Tarp jų raftingas, kopimas į uolą, bėgimas į kalną, orientavimosi rungtys ir pan. Nakvojo vaikai iš palapinsiausčių statytuose būstuose, o pusryčiams valgė kareivišką davinį. Kitais metais šio prestižinio tarptautinio konkurso finalas vyks mūsų šalyje. Dėl šios priežasties stebėti rungčių Čekijoje vyko ir trys karininkai iš Lietuvos.ALIANTE konkurso tikslas pagilinti žinias apie Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), saugumo politiką ir tarptautinius santykius. Taip konkursas suteikia naudą ne tik nugalėtojams, kuriems prizas – kelionė yra tik paskutinė „uogelė ant torto“, bet ir visiems dalyviams, kuriems konkurso metu įgytos žinios ir užmegzti ryšiai padės moksle bei profesinėje karjeroje. Šis finalas konkursui jau aštuntasis.

ALIANTE 2008 projektas organizuojamas bendromis Lietuvos Respublikos Seimo, Švietimo ir mokslo, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ministerijų ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pastangomis. Plačiau apie ALIANTE konkursą skaitykite http://www.project-aliante.org/welcome.php.


ALIANTE koordinatorė Gintarė Skaistė
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.