Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 17 d. 03:23


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Moksleiviai ir studentai kyla į kovą!

Lietuva

2008 m. gegužės 14 d.

Naujai susibūrusi Jaunimo iniciatyva (J.I.), kurią sudaro piliečių grupės „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ (toliau – Grupė) nariai, įvairių jaunimo organizacijų nariai ir nepriklausomi moksleiviai bei studentai skelbia mitingą, kuris įvyks gegužės 22 d. 15 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Leidimą mitingui išdavė Vilniaus miesto savivaldybė.

„Mūsų tikslas – užtikrinti esminę ir sąžiningą aukštojo mokslo reformą, kuri laiduotų kokybiškas ir prieinamas studijas Lietuvoje,“ – sakė Grupės narys Valdemaras Juozaitis. „Norime, kad jaunimas galėtų studijuoti Tėvynėje, tačiau pagal dabartinę „reformą“ galimybės studijuoti Lietuvoje netrukus daugeliui taps priklausomos ne nuo sugebėjimų, o nuo piniginės storio.“ Anot studento, iš reformos tikimasi, kad bus iš esmės reformuota išpūsta ir lėšas švaistanti povidurinio švietimo sistema, tačiau iš tiesų studijų kokybė telieka miglotu pažadu, o garantuojamas vien mokestis už studijas (sieksiantis nuo 2000 iki 40’000 už metus) ir banko paskolos kilpa ant kaklo.

Nesąžiningos reformos kryptį nurodė Konstitucinio Teismo (toliau KT) teisėjai, kurių nutarimas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus yra galutinis, neskundžiamas ir privalomas. „KT pakeitė Konstituciją, laidavusią nemokamą aukštąjį mokslą visiems gerai besimokantiems, tad dabar ir gerai besimokantieji turės mokėti už studijas. Taigi KT viršijo įgaliojimus, sulaužė duotą priesaiką. Už tai KT sudėčiai turi būti skelbiama apkalta, o nutarimas skelbiamas niekiniu nuo priėmimo dienos“, – sakė vienas mitingo organizatorių Nerijus Stasiulis. „Be to, anot studento, savita KT aukštųjų mokyklų „autonomijos“ interpretacija visiškai panaikina pastarųjų atskaitomybę visuomenei ir valstybei ir sudaro puikias prielaidas akademinei nomenklatūrai toliau marinti aukštojo mokslo sektorių už studentų ir jų tėvų pinigus.

„KT sprendimas atvėrė kelią Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio brukamam įstatymo projektui bei žvėriškos įmokos už studijas įvedimui“, – tvirtino Sorbonos universiteto teisės doktorantas Stanislovas Tomas. „Tūkstančiai šeimų negalės sumokėti už vaikų studijas be banko paskolos. Paryžiuje studentai jau seniai kiltų į Revoliuciją. Paprastai Prancūzijoje į tokio pobūdžio mitingus po visą šalį renkasi nuo 800 000 iki 3 100 000 žmonių. Studentai skelbia streikus, užsibarikaduoja universitete ir atsisako išeiti, blokuoja greitkelius, geležinkelius ir oro uostus, tėškia tortus į veidą tam tikriems politikams, degina mašinas ir daužo langus (aprašau istorinį faktą)“, – dalijosi įspūdžiais ne viename Prancūzijos studentų sukilime dalyvavęs jaunuolis. – „Tai tęsiasi tol, kol Vyriausybė įvykdo jų pagrindinius reikalavimus. Nesiūlome Lietuvoje imtis tokių drastiškų priemonių, tačiau mitingas parodys, jog ir lietuvių kantrybė baigėsi ir užleido vietą protestui“, – teigė doktorantas.“

J.I. pabrėžia, jog akademinė nomenklatūra ne tik ilgą laiką priešinasi esminėms reformoms ir skatina žvėrišką studentų apmokestinimą. Taip pat ji siekia teisės disponuoti valstybinių aukštųjų mokyklų nekilnojamuoju turtu, kuris, bendradarbiaujant su „rėmėjais“ iš stambiojo verslo sektoriaus, bus kaipmat išparceliuotas.

Į mitingą kviečiame, nes, tenkinant bankus, apiplėšiamas Lietuvos jaunimas; Konstitucinio Teismo sprendimai yra antikonstituciniai; pataikaujama akademinei nomenklatūrai, besipriešinančiai esminei reformai; alternatyvūs reformos siūlymai (http://www.pilieciai.lt/minerva/index.php?article=1245), žadėję esmines permainas ir studentų bei valstybės lėšų taupymą, buvo nuslėpti nuo visuomenės ir atmesti; valdžia ignoravo 25 000 piliečių pasirašytos Peticijos reikalavimus ir jaunimo organizacijų politinius pareiškimus.

Jaunimas – ne melžiamos karvės. Dabar jie lyg įsiutinti jaučiai.

Daugiau informacijos:
Nerijus Stasiulis
Mob. tel.: +370 672 25115
El. paštas: lietuvos.am@gmail.com
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.