Į parduotuvių lentynas grįš legendinis mineralinis vanduo „Likėnai”.
Parašyta andrius 2015-01-04 14:42

Vienas didžiausių Latvijos logistikos bei didmeninės prekybos maisto produktais įmonių grupė „Voldemars”, platinanti Latvijoje įvairių prekės ženklų mineralinį vandenį, ketina atnaujinti legendinio natūralaus mineralinio vandens „Likėnai” gamybą.
Išplėstos naujienos
Į parduotuvių lentynas grįš legendinis mineralinis vanduo „Likėnai”.

Vienas didžiausių Latvijos logistikos bei didmeninės prekybos maisto produktais įmonių grupė „Voldemars”, platinanti Latvijoje įvairių prekės ženklų mineralinį vandenį, ketina atnaujinti legendinio natūralaus mineralinio vandens „Likėnai” gamybą.
„Sovietmečiu mineralinis vanduo iš Likėnų buvo vienas iš populiariausių. Jį galima buvo rasti praktiškai kiekvienos parduotuvės lentynose. Po nepriklausomybės atkūrimo Birštono mineraliniai vandenys „Vytautas” ir „Birutė” išlaikė savo pozicijas rinkoje, o „Likėnai” buvo nepelnytai pamiršti. Kažkurį laiką mineralinio vandens šaltiniai priklausė vienai Vilniaus įmonei, pernai gręžinius įsigijo Respublikinė Panevėžio ligoninė. Tikimės, kad su jos vadovais pavyks susitarti dėl bendradarbiavimo. Tai turėtų būti bendra įmonė. Tokia veiklos forma būtų priimtina abiems pusėms. Mes savo lėšomis pastatytume šiuolaikinę mineralinio vandens gamyklą, o ligoninė būtų vandens tiekėja. Šis bendradarbiavimas neštų naudą visam Biržų rajonui, juk natūralus mineralinis vanduo parduotuvių lentynose taptų savotiška reklama Likėnų gydykloms”, - sako logistikos bei didmeninės prekybos maisto produktais įmonių grupės „Voldemars” savininkas Valdemaras Valkiūnas.
„Likėnų” mineralinio vanduo yra labai stiprios mineralizacijos, prisotintas natrio, kalio, bromo ir kitų vertingų mineralinių medžiagų. „Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia idealiai išvalyti vandenį, pašalinti nereikalingus elementus. Nauja gamykla galėtų tiekti parduotuves keturių rūšių produkciją: gazuotą bei negazuotą mineralinį bei geriamąjį vandenį“, - sako V. Valkiūnas.
Investicijos į naują mineralinio vandens gamyklą sudarys apie 7 milijonus litų. Planuojama pastatyti naujas plastmasinių butelių išpūtimo bei vandens išpilstymo linijas. „Likėnų” vanduo būtų pilstomas į plastmasės 0,5, 1 ir 1,5 litro talpos butelius. Horeca sektoriui planuojama pasiūlyti produkciją 0,5 litro stiklinėje taroje. „Voldemars” įmonės paruoštas verslo planas numato, kad „Likėnų“ mineralinis vanduo turėtų užimti 12-15 procentų Lietuvos vandens rinkos.
1960 metais Likėnuose buvo išgręžtas pirmasis 31,3 metro gylio mineralinio vandens gręžinys, o 1964 m. jau iš gilesnių sluoksnių ( 432,5 m.) buvo gautas natrio, kalcio ir magnio chloridinis, sulfatinis mineralinis vanduo, kurio bendra mineralizacija tuomet buvo 5.8 g\l. dabar ji siekia apie 7 g\l. Šis vanduo pavadintas „Likėnai” ir skiriamas gerti, gydant virškinimo organų – skrandžio, kepenų, tulžies takų ligas. Mineralinis vandens gręžinio „Aukštaitija“, kurio gylis yra virš 1 km. vanduo bromidinis chloridinis, turintis natrio, kalio ir kalcio (didelės mineralizacijos – sūrimas; 114 g/l) – vartojamas balneologiniam gydymui.

V. Valkiūnas yra 1992 metais įkurtos įmonių grupės „Voldemars“ savininkas. Ją sudaro logistikos kompleksas „Valdo“, keli verslo centrai bei bakalėjos produktų gamykla. „Voldemars“ valdo populiarius maisto prekių ženklus „Valdo“, „Tautas“ ir „Draugu“. Metinė „Voldemars“ įmonių grupės apyvarta siekia 20 milijonų eurų. Grupės įmonės veikia Latvijoje bei Lietuvoje.
Daugiau informacijos:
Valdemaras Valkiūnas, tel. +370 699 94444, elektroninis paštas: valdemaras.valkiunas@gmail.com