Savanorystės festivalis „Savas Festas“
Parašyta andrius 2014-07-02 19:53

Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“ siekia formuoti savanorystės tradicijas Lietuvoje ir 2014 m. rugpjūčio 9-10 d. Trakų rajone organizuoja pirmąjį savanorystės festivalį „Savas Festas“ . Mūsų idėja yra surengti savanorystę skatinantį vasaros festivalį, skirtą visai savanorių bendruomenei Lietuvoje, t. y. savanoriškos veiklos organizacijoms, buvusiems ir esamiems Europos savanorių tarnybos savanoriams, Jaunimo savanoriškos tarnybos programos dalyviams, savanorystės ambasadorių tinklo nariams bei visiems norintiems savanoriauti.
Išplėstos naujienos
Savanorystės festivalis „Savas Festas“

Apie festivalį

Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“ siekia formuoti savanorystės tradicijas Lietuvoje ir 2014 m. rugpjūčio 9-10 d. Trakų rajone organizuoja pirmąjį savanorystės festivalį „Savas Festas“ . Mūsų idėja yra surengti savanorystę skatinantį vasaros festivalį, skirtą visai savanorių bendruomenei Lietuvoje, t. y. savanoriškos veiklos organizacijoms, buvusiems ir esamiems Europos savanorių tarnybos savanoriams, Jaunimo savanoriškos tarnybos programos dalyviams, savanorystės ambasadorių tinklo nariams bei visiems norintiems savanoriauti. Festivaliu siekiame paskatinti aktyvesnį piliečių įsitraukimą į NVO veiklas, stiprinti pilietiškumą ir pirmą kartą suburti visą margą savanorių bendruomenę į šventę. Į festivalį planuojame įtraukti apie 200 dalyvių. Festivalio programa sudarys sąlygas plisti savanorystės idėjai ir atsirasti savanorių bendruomenės tradicijoms, renginys skatins toleranciją ir daugiakultūrinį supratimą. Festivalio metu savanoriai galės sustiprinti bendradarbiavimo ryšius, susipažinti su savanoriškomis organizacijomis ir jų veiklomis bei pasidalinti gerąją savanorsytės patirtimi.
Festivalio tikslas
Siekiame suburti savanorystės bendruomenę (savanorius, su savanoriais dirbančias organizacijas), dalintis patirtimi, savanorystės idėjomis bei tobulėti įvairių veiklų metu. Į festivalį siekiama įtraukti jaunimą, kuris dar neturi savanorystės patirties. Tokiu būdu savanoriai ir organizacijos galės dalintis savo patirtimi apie savanorystę su jaunimu, kuris dar nėra savanoriavęs bei skleisti savanorystės gerąją patirtį. Jaunimui bus suteikta galimybė sužinoti apie savanoriškas veiklas, jie turės galimybę pabendrauti tiek su savanoriaujančiu jaunimu, tiek su savanoriškomis organizacijomis. Tikimasi, kad ir po festivalio jaunimas ir toliau skleis gerąją žinią apie savanorystę ir ji taps priimtina laisvalaikio forma jaunimo tarpe.
Festivalio veiklos
Festivalio teritorija bus suskirstyta į keturias erdves - organizacijų mugės erdvė, savanorių, eko bei ekstremali erdvės, kuriose vyks skirtingi užsiėmimai. Mugės metu organizacijos ir savanoriai galės geriau vieni kitus pažinti, užmegzti bendradarbiavimą, jaunimas galės susipažinti su organizacijų veikla ir savanorystės galimybėmis. Viso festivalio metu veiks informacinis punktas, kuriame bus teikiama informacija apie savanorystės galimybes (projektus, vietinės savanorystės programas ir t.t.). Bus įgyvendinami lyderystės ir supervizijos užsiėmimai bei kitos veiklos, stiprinančios savanorių ir savanoriškų organizacijų kompetencijas. Savanoriai pristatys įvairias veiklas, tokias kaip ekologiškų produktų gaminimas ar aitvarų leidimas ir pan.
Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“ – savanorius vienijanti organizacija, vykdanti tarptautinius bei vietinius savanorystės projektus, o taip pat ir jaunimo iniciatyvas. Saltes vizija – būti aktyviausia, savanorystę skatinančia organizacija, vienijančia iniciatyvius savanorius. Saltes misija – Padėti jaunimui atrasti save, plėsti akiratį per savanorystę bei jos metu įgyjama patirtį. Tikslai - parodyti alternatyvius kelius tobulėti bei mokytis, dalyvaujant savanoriškose veiklose, skatinti neformalų mokymąsi, organizuoti mokymus savanorystės tema, suteikti galimybę jauniems žmonėms įgyvendinti savo iniciatyvas, prisijungti prie esamų veiklų, užsieniečių savanorių integracija Lietuvoje. SALTES jau beveik 9 metus dirba savanorystės stiprinimo srityje. Nuo pat organizacijos įsikūrimo SALTES yra Europos savanorių tarnybos savanorius siunčianti ir koordinuojanti organizacija, kiekvienais metais įgyvendinanti įvairius tarptautinius ir vietinius projektus. Šiuo metu siekiame dirbti ne tik su Europos savanorių tarnybos programa, bet ir stiprinti savanorystę Lietuvoje.

SALTES organizuoja pirmąjį savanorių festivalį Lietuvoje

Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“, siekdama formuoti savanorystės tradicijas Lietuvoje bei suvienyti visą savanorių bendruomenę mūsų šalyje, š. m. rugpjūčio 9 - 10 d. Trakų rajone, organizuoja pirmąjį ir nemokamą savanorių festivalį „SAVAS FESTAS“.

Festivalio dalyviai bus kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose: Eko, iššūkio bei tobulėjimo erdvėse, organizacijų mugėje, mąstymą lavinančiuose užsiėmimuose, pavyzdžiui, kalbų staliukai, savanorių patirties pasidalijimas bei smagi vakarinė festivalio dalis. Planuojama, kad festivalyje dalyvaus apie 200 - 250 dalyvių (nevyriausybinių ir vyriausybinių organizacijų sektoriaus atstovai, kurie savanoriauja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje; taip pat Lietuvoje savanoriaujantys užsieniečiai ir tie, kurie dar svarsto apie savanorystės galimybes). Dalyvių amžius: 18 - 35 m.

,,Festivaliu siekiame skatinti aktyvesnį piliečių įsitraukimą į NVO veiklas, stiprinti pilietiškumą ir pirmą kartą suburti visą margą savanorių bendruomenę į vieną vietą. Renginys puoselėja toleranciją ir daugiakultūrinį supratimą. Festivalio metu savanoriai galės sustiprinti bendradarbiavimo ryšius, susipažinti su savanoriškomis organizacijomis ir jų veiklomis, pasidalinti gerąja savanorystės patirtimi, kelti savo kompetencijas“, - apie festivalio naudą pasakoja viena iš SALTES įkūrėjų, Akvilė Budreckytė. Pasak Akvilės, savanorystė – tai pirmiausia pagalbos suteikimas tiems, kam jos reikia, bet tai ir mokymosi procesas, geras laisvalaikio praleidimo būdas, galimybė susirasti bendraminčių, draugų.

Todėl visus norinčius sudalyvauti savanorių susibūrime, organizatoriai ragina apsilankyti www.saltes.net tinklapyje, užpildyti festivalio registracijos formą, sulaukti registracijos patvirtinimo iš organizatorių ir su puikia nuotaika pakuotis savo palapinę.

SALTES komandos informacija

-----------
Kontaktams:

SALTES prezidentė, Akvilė Budreckytė: el. paštas: akvile@saltes.net, tel. nr.: 8 670 17813

Edita Matulevičiūtė, atsakinga už komunikaciją: el. paštu: ed.matuleviciute@gmail.com, tel. nr.: 8 629 64455


Savanorių festivalis „Savas festas“
Preliminari programa Festivalio erdvės
Rugpjūčio 9 d.
10.30 – 12.30 Autostopo varžybos
12.30 – 13.00 Festivalio atidarymas
13.00 – 19.00 Veiklos festivalio erdvėse
19.00 – 20.00 Vakarienė prie laužo
20.00 – 00.00 Koncertas.
Džiazuojantis poetas
Tom Brennan
Gintarė Juknaitė
Rugpjūčio 10 d.
10.00 – 11.00 Rytinė mankšta. Pusryčiai
11.00 – 13.00 Veiklos festivalio erdvėse
13.00 – 14.00 Festivalio uždarymas
14.00 Teritorijos tvarkymas. Išvykimas
Tobulėjimo erdvė
• Savanorių ambasadorių programos pristatymas.
Moderatorė: Akvilė Budreckytė, ESTA SALTES valdybos
prezidentė
• Jaunimo savanoriškos tarnybos programos pristatymas.
Moderatorė: Martyna Pociūtė, Projekto „Jaunimo
savanoriška tarnyba“ motyvacinių - informacinių renginių
moderatorė
•Užsiėmimai asmeninio tobulėjimo temomis.
1. Savanorystės dvasia. Moderatorius: Andriejus
Radčenko
2. Logistiniai įšūkiai savanorystės projektuose.
Moderatoriai: Gražvydas Kaminskas, VšĮ „Logistikos
Akademija“ Projektų vadovas; Renatas Zubenas, VšĮ
„Logistikos Akademija“ Projektų vadovas
3. Supervizija – galimybė organizacijoms stiprėti ir
vystytis. Moderatorė: supervizorė Laima Nausėdaitė
4. „Tobulėjimo namelis“ – asmeninio tobulėjimo
užduotys. Moderatorius: Ignas Skudrickas, Všį
„Synergy LT“
Savanorių erdvė
• Tarptautinės savanorystės įspūdžių pasidalinimas
• Tarptautinių EST savanorių patirtis Lietuvoje
•Užsiėmimas „Kalbų vakaras“
• Stalo žaidimai
• Loesje
•Gyvoji biblioteka
•Muilo burbulų, aitvarų dirbtuvės
•Užsiėmimai vaikams
Eko erdvė
• Ekologiškos daiktų dirbtuvės.
Vaida Šilinskaitė, Všį „RV Agentūra“ direktorė
• Ekologiškų produktų gamybos dirbtuvės (auskarų, piniginių
gamyba ir kt.)
Erdvė iššūkiui
•Vaikščiojimas „Slackline“ lynu
• Tinklinio varžybos
• Futbolo varžybos