Lietuviai – pasilepinti mėgstančių, romantiškų ekstremalų tauta
Parašyta andrius 2013-07-02 21:08


Per paskutinius kelis metus stipriai keitėsi tiek dovanojimo, tiek dovanų rinkimosi įpročiai. Šiandien vis daugiau žmonių įvairiausioms progoms dovanų ieško internetinėse parduotuvėse, dažnas net įteikia jas virtualiai.

Išplėstos naujienos
Lietuviai – pasilepinti mėgstančių, romantiškų ekstremalų tauta
Per paskutinius kelis metus stipriai keitėsi tiek dovanojimo, tiek dovanų rinkimosi įpročiai. Šiandien vis daugiau žmonių įvairiausioms progoms dovanų ieško internetinėse parduotuvėse, dažnas net įteikia jas virtualiai. Visgi ekspertai pastebi – nors įpročiai keičiasi, metai iš metų labiausiai geidžiamų dovanų sąrašas beveik nekinta. Apie tai, kas tarp lietuvių populiariausia, teiraujamės laisvalaikio pramogas siūlančio puslapio Dovanusala.lt direktoriaus Vainiaus Žalimo.
„Kažkodėl visi įpratę manyti, neva lietuviai yra konservatyvūs žmonės, kiekvieną pasirinkimą grindžiantys racionalumu. Analizavome mūsų teikiamų paslaugų populiarumą ir patys šiek tiek nustebome. Jei reikėtų keliais žodžiais įvardinti, koks mūsų tautiečių paveikslas, tai tikriausiai skambėtų kaip pasilepinti mėgstantys romantiški ekstremalai“, – šypsojosi V. Žalimas.
Beveik 30% žmonių renkasi tokias dovanas, kurios leidžia atitrūkti nuo kasdienybės ir niekur neskubant palepinti save. Į šią kategoriją patenka įvairios spa procedūros, šokolado, sūrio ir vyno degustacijos, asmeninės fotosesijos ir panašiai. „Praktiškus dalykus, kurių prireikia kasdieniame gyvenime, įsigyjame patys, tačiau dažnai pamirštame pasilepinti. Turbūt todėl dažnai dovanojamos būtent tokio tipo dovanos.“
Dovanų ekspertas tikina, kad tokiomis pramogomis dažniausiai lepinamos dailiosios lyties atstovės, o vyrams įprasta dovanoti ekstremalius nuotykius. Populiarios šaudymo pamokos, plaukimas baidarėmis, skrydis parasparniu ar oro balionu, pasivažinėjimai neįprastais automobiliais. Tokios dovanas renkasi net 23% lietuvių.
„Galbūt pasirodys keista, bet esame labai romantiška tauta. Vienos paklausiausių ilgus metus yra dovanos poroms. Tarkime poilsis žirgyne, pasiplaukiojimas jachta, nakvynė viešbutyje ar naktinis žvaigždžių stebėjimas tiesiog masina įsimylėjėlius“, – įžvalgomis dalinosi Dovanusala.lt direktorius, primindamas, kad tokias dovanas renkasi 26% žmonių.
V. Žalimas džiaugiasi, kad besirenkančių tradicines dovanas yra vos 10%, o taip pat auga ir egzotiškų bei neįprastų dovanų poreikis. „Daugumos nebetenkina vien tik dovanų čekiai. Žmonės domisi, kas patinka jubiliatui, ir nori patys išrinkti jam pramogą. Paskutiniu metu pateikiame ir labai ypatingų pasiūlymų. Tarkime, brangiam žmogui galima padovanoti žvaigždę ir pavadinti ją norimu vardu. Tai šiek tiek neįprasta, bet romantiška, tad dovana greit išpopuliarėjo“, – pasakojo V. Žalimas.


Dovanusala.lt – vienas didžiausių laisvalaikio pramogas siūlančių portalų, šiuo metu talpinantis per 1000 dovanų visoje Lietuvoje. Įmonės tikslas, kad kiekvienas ieškantis kuo paprasčiau, patogiau ir greičiau rastų jam patinkančią paslaugą.