Varžėsi jaunieji aviamodeliuotojai
Parašyta andrius 2012-05-28 21:35
Gegužės 19 dieną Madžiūnuose, Trakų raj., vyko laisvo skridimo aviamodelių „Lietuvos taurė 2012“ varžybos.Išplėstos naujienos
Renginį organizavo ir vykdė Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras (LMITKC). Mūsų rajoną atstovavo Varėnos moksleivių kūrybos centro jaunieji aviamodeliuotojai.
Pagal varžybų reglamentą, dalyviai su savo aviamodeliais turėjo atlikti po 5 įskaitinius skrydžius. F-1-A, F-1-B ir F-1-P klasių modeliams nustatyta 3 min., o mažiesiams F-1-G ir F-1-H – 2 min. maksimali skrydžio trukmė.
Puikios oro sąlygos leido pasiekti palyginti aukštus varžybų rezultatus ir padėjo išvengti didesnių techinių nesėkmių ir nuostolių.
Sklandytuvų F-1-A klasės modeliais varžęsis Martynas Gudaitis, surinkęs 863 taškus iškovojo antrą vietą ir nusileido staigmeną pateikusiai Utenos atstovei M. Jakutytei ( 900 tašk.), kuri ir tapo varžybų nugalėtoja. Jos komandos draugas E. Bartkus, surinkęs 642 taškus, liko trečias.
Atkakli ir permaininga kova vyko tarp mažųjų varžybų dalyvių, kurie skraidino sklandytuvų
F-1-H modelius. Po sėkmingo pirmojo varžybų turo apie pusę dalyvių realiai galėjo pretenduoti į prizines vietas, deja vėlesni startai stipriai praretino pretendentų sąrašą. Tik nesėkmingas paskutinis startas 5 varžybų ture Martynui Gudaičiui nulėmė antrą vietą prizininkų tarpe (535 taškai). Uteniškis K. Linartas, surinkęs maksimalų 600 taškų skaičių, tapo nugalėtoju. Dėl trečiosios prizinės vietos atkakliai kovojo mūsų rajono atstovai. Tik vieno taško persvara Paulius Grochiackis (482 tašk.) įveikė Kęstutį Minelgą (481 tašk.) ir išsaugojo trečią vietą turnyrinėje lentelėje. Palyginti nedideliu taškų skaičiumi nuo jų atsiliko Vytenis Kraulaidys, Dovydas Dureiko ir Karolis Krupenko, užėmę 5, 7 ir 8 vietas bendroje varžybų įskaitoje.
F-1-B,P ir G klasių modeliais dėl įvairių priežasčių varėniškiai šį kartą nestartavo.


Raimondas Žilinskas
2012 m. gegužės 21 d.