Per rinkimus sugadinta 195 000 biuletenių
Parašyta kestas 2008-11-05 14:36
Per Seimo rinkimus beveik 82 tūkst. rinkėjų, atėjusių pareikšti nuomonę vienmandatėse rinkimų apygardose, biuletenius sugadino..
Išplėstos naujienos
Per Seimo rinkimus beveik 82 tūkst. rinkėjų, atėjusių pareikšti nuomonę vienmandatėse rinkimų apygardose, biuletenius sugadino. Daugiamandatėje apygardoje negaliojančių biuletenių buvo kiek mažiau - 73 tūkstančiai. Referendumo biuletenius sugadino daugiau nei 40 tūkst. rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai stebisi kaip niekada dideliu sugadintų biuletenių skaičiumi. Politologai aiškina, kad tai byloja apie rinkėjų nusivylimą.

Per Seimo rinkimų pirmąjį turą į parlamentarų mandatus pretendavę politikai ne visiems rinkėjams pasirodė priimtini. Nemažai žmonių, neturėdami kam atiduoti savo balso, į biuletenius įrašė svajonių kandidatų pavardes, kūrė eiles, piešė karikatūras, prisegė pinigų. Vienas Vilniaus Fabijoniškių rinkimų apygardoje balsavęs rinkėjas vietoj 12 iškeltų politikų pats įrašė amerikiečių aktorių Ch.Norrisą. O vienos sostinės rinkimų komisijos darbuotojai, išskleidę sulankstytą biuletenį, rado sąvaržėle prie jo prisegtus 10 litų. Šalia puikavosi užrašas: „Vagys!“. Kitas išradingas rinkėjas nubraukė daugiamandatėje rinkimų apygardoje kandidatuojančių partijų sąrašą ir po juo brūkštelėjo: „Lietuva neparduodama!“

Rinkimų biuleteniuose juos skaičiavę komisijų nariai galėjo perskaityti ir esą susikompromitavusiai valdžiai skirtų ketureilių. Politikais pasipiktinę rinkėjai balsavimo kabinose ne tik kūrė eiles ar negailėjo griežtų žodžių kandidatams, bet ir piešė paveiksliukus.

Šaltinis: www.anarchija.lt