„Naujosios Kairės 95“ kreipimasis į rinkėją
Parašyta kestas 2008-10-09 14:37
„Naujosios Kairės 95“ kreipimasis į rinkėją:
1. Būk pilietis – eik balsuoti...
Išplėstos naujienos
„Naujosios Kairės 95“ kreipimasis į rinkėją:

1. Būk pilietis – eik balsuoti.
2. Rinkis pagal vertybes. Atėjo laikas reikalauti, kad partijos prisiimtų vertybines pozicijas. Mes palaikome kairiąsias vertybes – jos skirtos kiekvienam piliečiui. Kairė – tai individo laisvė kurti bendrąjį gėrį, lygybė prieš įstatymą, brolybė, kai bendruomenės nariai vieni kitiems padeda.
3. Balsuok už socialinės santvarkos pokyčius, nepasitikėk kapitalistinės rinkos retorika ir ligšioline laukinio liberalizmo politika. Balsuok už tokius politikus, kurie mano, kad visuomenei reikalingi visi jos nariai, o ne tik sėkmingi ir sveiki.
4. Pareikalauk, kad būtų kuriama tokia piliečių savivalda valstybėje, kur kiekviena šeima, bendruomenė galėtų pareikalauti miesto savivaldos, Seimo ir vyriausybės atskaitingumo dėl jų gebėjimo rūpintis kokybišku išsilavinimu, sveikatos apsauga. Reikalauk, kad bendruomenėms, profesinėms sąjungoms būtų suteiktos didesnės teisės įpareigoti deputatus ir juos, reikalui esant, atšaukti.
5. Nepasitikėk visokio plauko „laisvarinkininkais“ – jie tik gina, plečia savo verslą ir nesaugo šalies ekonominės krizės laikmečiu.
6. Nepasiduok ksenofobiškai nacionalistinei retorikai, kuri aptemdo sveiką protą ir neleidžia daryti racionalių sprendimų. Rinkis progresyvią europietišką Lietuvą.
7. Netikėk pažadais, kad visi šie valstybės įsipareigojimai bus įgyvendinti „iš oro“ ar iš valstybės skolos – laikas reikalauti didesnio verslo ir turtingiausių visuomenės narių įnašo į visuotinę gerovę.
8. Nebalsuok už nusikaltėlius ir tuos, kurie pralobo iš purvino „Leo Lt“ sandėrio.
9. Gražios aktorės ir TV laidų šoumenai gal ir atrodo linksmai, bet mes norime, kad Seimas kurtų politines-ekonomines strategijas, o ne spektaklius.
10. Panaudok savo galią keisti pasirinktos partijos sąrašo reitingus. Į pirmas vietas „iškelk“ nenomenklatūrinius, socialines vertybes išsakančius politikus.
11. Prieš rinkimus dalyvauk partijų debatuose ir užduok provokuojančius klausimus, o po rinkimų nepamiršk sekti, kaip įgyvendinamos programos.
12. Po rinkimų nepamiršk ką žadėjo tas politikas, už kurį balsavai. Priversk jį būti atsakingu už savo pažadus.

NK95 / Vilnius / 2008 m. spalio 9 d.

www.nk95.org