ALIANTE 2008
Parašyta kestas 2008-07-16 10:21
Čekijos kariuomenės bazėje Prostejov miestelyje birželio 21–27 dienomis vyko tarptautinio konkurso moksleiviams ALIANTE finalas..
Išplėstos naujienos
Čekijos kariuomenės bazėje Prostejov miestelyje birželio 21–27 dienomis vyko tarptautinio konkurso moksleiviams ALIANTE finalas. Tarp jo nugalėtojų ir dvi merginos iš Lietuvos – Živilė Marija Vaicekauskaitė ir Evelina Vertelytė iš Klaipėdos. Jos kartu su dviem komandos draugais iš Slovakijos pateko tarp septynių komandų prizininkių ir taip išsikovojo teisę keliauti į ALIANTE prizinę kelionę Norvegijon.Finale tarpusavyje rungtyniavo moksleiviai iš 12 pasaulio šalių: Čekijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Vokietijos, Gruzijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos.Į finalą Čekijoje Lietuvos moksleiviai buvo atrinkti po dviejų žinių tikrinimo turų, kurie vyko internetu. Geriausiais Lietuvoje tapo moksleiviai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Garliavos. Jiems atitinkamai teko komandos draugai iš Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos ir Gruzijos.Finaliniame ture Čekijos karinėje bazėje mokiniai turėjo parodyti ne tik teorines žinias ir gebėjimą bendrauti angliškai su kitų valstybių mokiniais, bet ir fizinį pasirengimą įveikdami sudėtingas fizines kliūtis. „Šis ALIANTE finalas išsiskyrė sunkiomis sąlygomis. Užduotys buvo sudėtingos, tačiau įdomios. Tikimės, kad kitais metais organizuojant finalą Lietuvoje mums pavyks dar geriau“ – kalbėjo Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pirmininkas Audrius Skaistys.Moksleiviai finalo metu dalyvavo įvairiausiose užduotyse ir rungtyse. Pirmą dieną pradėjo teorinis testas kompiuteriu. Kitą dieną laukė šaudymas ir biatlono rungtis. Po jos – startas dviejų dienų žygiui su dešimčia užduočių punktų. Tarp jų raftingas, kopimas į uolą, bėgimas į kalną, orientavimosi rungtys ir pan. Nakvojo vaikai iš palapinsiausčių statytuose būstuose, o pusryčiams valgė kareivišką davinį. Kitais metais šio prestižinio tarptautinio konkurso finalas vyks mūsų šalyje. Dėl šios priežasties stebėti rungčių Čekijoje vyko ir trys karininkai iš Lietuvos.ALIANTE konkurso tikslas pagilinti žinias apie Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), saugumo politiką ir tarptautinius santykius. Taip konkursas suteikia naudą ne tik nugalėtojams, kuriems prizas – kelionė yra tik paskutinė „uogelė ant torto“, bet ir visiems dalyviams, kuriems konkurso metu įgytos žinios ir užmegzti ryšiai padės moksle bei profesinėje karjeroje. Šis finalas konkursui jau aštuntasis.

ALIANTE 2008 projektas organizuojamas bendromis Lietuvos Respublikos Seimo, Švietimo ir mokslo, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ministerijų ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pastangomis. Plačiau apie ALIANTE konkursą skaitykite http://www.project-aliante.org/welcome.php.


ALIANTE koordinatorė Gintarė Skaistė