Į Gruziją išvyksta Lietuvos rinkimų stebėtojų misija
Parašyta kestas 2008-05-16 18:57
Lietuva gegužės 19 dieną siunčia 95 rinkimų stebėtojus į Gruzijos parlamento rinkimus..
Išplėstos naujienos
Lietuva gegužės 19 dieną siunčia 95 rinkimų stebėtojus į Gruzijos parlamento rinkimus, vyksiančius gegužės 21 dieną. Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai finansuojamą projektą „Parlamento rinkimų Gruzijoje stebėjimas“ vykdo Rytų Europos studijų centras.
Rinkimų stebėtojų misiją, vyksiančią gegužės 19–24 dienomis, sudaro pilietinėje ir politinėje veikloje aktyvus Lietuvos jaunimas: jaunieji konservatoriai, socialdemokratai, liberalai, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) atstovai ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai.
Lietuvos rinkimų stebėtojai vertins Gruzijos pasiruošimą parlamento rinkimams, rinkimų dieną stebės balsavimo procedūras bei balsų skaičiavimo procesą Tbilisio ir regioninių miestų – Batumio, Gorio, Karelio, Chašurio, Kutaisiio ir Zugdidžio – rinkiminėse apylinkėse.
Rytų Europos studijų centras bendradarbiaudamas su projekto partneriais Lietuvoje ir Gruzijoje, Lietuvos rinkimų stebėtojų misijos dalyviams Vilniuje surengė rinkimų stebėjimo mokymus. Jų metu misijos dalyviai buvo supažindinti su bendra Gruzijos politine situacija, partine sistema, rinkimų sistema Gruzijoje, rinkimų procedūromis, rinkimų stebėtojo funkcijomis, teisėmis ir pareigomis.
Laisvi ir sąžiningi rinkimai yra vienas esminių modernios atstovaujamosios demokratijos požymių. 2008 metų sausį vykusius Gruzijos Prezidento rinkimus stebėjo 93 rinkimų stebėtojai iš Lietuvos. Lietuvos atstovai pripažino, kad Gruzijos Prezidento rinkimai atitiko demokratiškiems rinkimams keliamus reikalavimus.
Šis projektas taip pat skatina Lietuvos jaunimą domėtis Gruzija, jos politine sistema ir demokratinių institucijų veikla.
Gruzijos parlamento stebėjimo misija prisideda prie Lietuvos užsienio politikos prioritetų Rytų Europoje ir Pietų Kaukaze įgyvendinimo. Demokratijos stiprinimas šiuose regionuose itin svarbus kuriant stabilią ir saugią erdvę Europos Sąjungos kaimynystėje.

Šaltinis: www.urm.lt