Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2023 m. Vasario 07 d. 23:01


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Kieno 600 metų jubiliejų švenčiame?

Varėna


Prašalaitis keliaujantis pro Senąją Varėną greičiausiai liktų sutrikęs, mat šventiniai geltonieji skelbimai kabantys Senojoje Varėnoje ant apšvietimo stulpų, skelbia kad Senajai Varėnai 600 metų, tačiau visai šalia pūpsantis atminimo akmuo, akis bado visai kitokiu užrašu, suprask – Varėnai 600 metų. Kyla klausimas, kas suklydo, Varėnos savivaldybė, užsakiusi geltonuosius skelbimus, ar akmendirbys kalęs užrašą ant šalikelės akmens. Geriausiai atsakymą berods žino Vytautas Didysis, kuris anot istorinių šaltinių buvo dažnas svečias šiose vietose. Turbūt ne tik medžiojo, alų midų gėrė, bet ir vietines gražuoles šokdino. Tai gi, ką apie Vytauto Varėną rašo istorikai.

Pirmąkart istoriniuose šaltiniuose Varėna minima 1413 m. sausio 13 d. (kai kuriuose šaltiniuose nurodoma sausio 9 d.) Laiške Ordino magistrui pažymima, kad jis rašytas „naujajame medžioklės dvare, vadinamame Varėna, greta Merkio upės“. Vėliau pastatytas Varėnos dvaras, priklausęs LDK iždininkui M. Bžostovskiui. Prie dvaro atsiradęs miestelis minimas nuo 1486 m., Varėnos valsčius – 1576 m., miestas – 1582 metais. XVI a. minimas karališkasis Varėnos dvaras. Miestelis sunyko per XVII a. vidurio – XVIII a. pradžios karus.

Kyla klausimas, o iš kur atsirado Senoji Varėna ir kas pasigrobė Varėnos vardą? Kortas sumaišė 1862 m. nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelis ir į pietus nuo Varėnos įkurta geležinkelio stotis, gavusi Varėnos II vardą. Kiek vėliau stotis apaugo namais ir gatvėmis, dar vėliau radosi valdžios ir šiokios tokios pramonės pastatai ir objektai. Tuo tarpu tikroji Varėna, tapusi Varėna I, sunyko ir atidavė savo vardą geležinkelio stočiai.

Tas pats galėjo nutikti ir Valkininkams, istorijos pradžia tokia pati. Tiesiamas tas pats geležinkelis, atokiau nuo miestelio pastatoma beveik tokia pati geležinkelio stotis, tačiau.. Tačiau stotis ir lieka stotimi, pradžioje Valkininkų geležinkelio, o šiandien tai Naujieji Valkininkai.

Taigi šiemet švenčiame 600-ąsias miestelio, įsispraudusio tarp Merkio ir Varėnės, vardo paminėjimo metines. Tas vardas – Varėna, tačiau prieš 151 metus vos už kelių kilometrų išdygusios geležinkelio stoties paveržtas ir naudojamas iki šiol.

Valkininkų ir Valkininkų geležinkelio stoties vardų likimai kužda, kad ir Varėnos vardo painiava turėtų būti išpainiota. Šiandieninė Senoji Varėna, tai tikroji vytautinė 600 metų senumo Varėna, o šiandieninė Varėna, tai tik viso labo 151 metus skaičiuojanti geležinkelio stotis, kuri galėtų vadintis Naująja Varėna. Kyla klausimas, ar kas imsis visa tai išpainioti? Gal vytautinės Varėnos gyventojai? Gal mini referendumas?

Varėna.info

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Vasaris 2023
P A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.