Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 17 d. 04:16


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Misija Sibiras‘12

Lietuva

Skelbiama projekto „Misija Sibiras‘12“ dalyvių atranka!

Šiemet jungtis į pačių pilietiškiausių ir patriotiškiausių jaunų žmonių gretas Tave kviečia Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), jau septintus metus organizuojanti projektą „Misija Sibiras“. Visi, norintys dalyvauti 2012 metų projekto ekspedicijoje, iki gegužės 2 d. kviečiami pildyti tinklalapyje www.misijasibiras.lt patalpintą projekto dalyvio anketą.

Šiemet formuojama „Misija Sibiras‘12“ komanda vyks į lietuvių tremties ir kalinimo vietas Rusijos Federacijoje, Chakasijos srityje. Planuojama, kad 11-oji projekto ekspedicija Sibire lankysis pusę mėnesio – nuo liepos 20 iki rugpjūčio 3 dienos. Sibire jaunimas tvarkys tautiečių kapines, susitiks su lankomose vietose gyvenančiais lietuviais, susipažins su vietos žmonėmis, jų papročiais ir kultūra, įamžins svarbiausias ekspedicijos akimirkas. Grįžęs iš ekspedicijos jaunimas dalinsis savo patirtimi ir žiniomis su Lietuvoje bei užsienyje gyvenančiais lietuviais, rengs projekto pristatymus, fotografijų parodas, taip skatindamas savo bendraamžius būti pilietiškais.

„Šio projekto dėka nuo 2006-ųjų metų kviečiame jaunus žmones jiems patrauklia forma domėtis ir puoselėti savo šalies istoriją. Įsitikiname, kad galimybė jaunimui pačiam patirti ir pamatyti tautiečių palikimą Sibire bei susitikti su čia tebegyvenančiais lietuviais palieka kur kas didesnį įspūdį bei supratimą apie tremtį, nei bet kuris perskaitytas vadovėlis ar pamatytas filmas“, - sako LiJOT prezidentė Loreta Senkutė.

„Misija Sibiras‘12“ dalyvio anketa – tai pirmasis atrankos į projektą etapas. Ją pildantysis turi argumentuoti, kodėl nori dalyvauti ekspedicijoje, pasidalinti asmeniniu patriotiškumo suvokimu, žiniomis apie trėmimo laikotarpį. Turintys savo ar savo artimųjų nuotraukų, žemėlapių, rašytinių šaltinių, susijusių su tremties laikotarpiu, ir norintys jais pasidalinti, gali šią informaciją prisegti prie papildomų anketos klausimų. Tuo siakiama, kad pildantieji anketą pasidomėtų savo šeimos istorija, pabendrautų su tremties laikų istorijos liudytojais.

Antrajame atrankos etape – bandomajame žygyje – dalyvauti bus kviečiami 70 labiausiai motyvuotų anketas pildžiusių asmenų. Šiame etape jaunimas pasitikrins savo ištvermę, valią, bendruomeniškumo jausmą, sutiks daug bendraminčių. Po kelias dienas truksiančio žygio projekto organizatoriai galutinai suformuos ekspedicijos komandą, vyksiančią į Sibirą.

Organizatoriai prie sėkmingo projekto organizavimo kviečia prisidėti ir visuomenę: aukojimo internetu portale aukok.lt „Misijai Sibiras‘12“ galima skirti norimą sumą pinigų. Surinktos lėšos bus skirtos ekspedicijos dalyvių kelionės bilietų, darbo įrankių įsigijimui bei pristatymų visuomenei organizavimui.

2011-ais metais surengtos dvi – 9-oji ir 10-oji – sėkmingos „Misija Sibiras“ ekspedicijos Tadžikistano Respublikoje ir Tomsko srityje (Rusijos Federacijoje). Po jų Lietuvoje surengta virš šimto projekto pristatymų, taip pat projekto ekspedicijų dalyvių veiklos pristatytos Airijoje, Latvijoje, Sankt Peterburge, Vokietijoje, Ukrainoje ir kitur.
Šiemet projekto fotografijų paroda simboliškai – sujungiant Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją – eksponuota nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje. O už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui projektas „Misija Sibiras’11” paskelbtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai" laureatu.

Projektas „Misija Sibiras“ – tai jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo iniciatyva, suteikianti galimybę jauniems žmonėms parodyti patriotiškumą ir pilietiškumą jiems priimtinais būdais bei savo pavyzdžiu skatinti bendraamžius domėtis šalies praeitimi, priminti visuomenei laisvės kainą. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti tinklalapyje www.misijasibiras.lt, skiltyje „Apie projektą“.

Projekto organizatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – 1992 m. įkurta ir šiemet 20-ies veiklos metų jubiliejų švenčianti didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje. Tai skėtinė organizacija, šiuo metu vienijanti 63 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau nei 200 000 jaunų žmonių.
Globėjai: a. a. Prezidentas Algirdas Brazauskas ir EP narys prof. Vytautas Landsbergis.

Daugiau informacijos:
Projekto „Misija Sibiras‘12“ koordinatorius
Arnas Marcinkus
Mob. tel. 8 659 13149
El. paštas: arnas@lijot.lt


„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.