Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   Jeigu tavęs nėra čia, tavęs nėra niekur!                   
    Titulinis       ·       Naujienos       ·       Forumas       ·       Skelbimai       ·       Blogai       ·       Foto galerija       ·       Kontaktai 2024 m. Birželio 17 d. 04:16


   Navigacija
Apie
Verslas
Turistams
Pramogos
Nuorodos
   Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
   Video
Varėnos video naujienos

   Vardadienį švenčia
   Naujausi blogai
Laboratorijos kronikos. Vaikystė
Laboratorijos kronikos. Po ketverių metų
Laboratorijos kronikos. Deratizacija
   Naujausi foto albumai
2012 metų Spiningavimo varžybos Glūko ežere
YAGA festivalio lankytojai mokėsi tapybos ant vandens
Glūko aukšlė 2011Domenų registravimas


Hostingas Serveriai.lt


Profesionalus Hostingas.lt


Dedikuoti.lt serveriai


Sertifikatai.lt SSL


Atlydys – vienas nuostolingiausių reiškinių žiemą

Lietuva

Atlydys – vienas nuostolingiausių reiškinių žiemą

Pasirodžius meteorologų pranešimams apie šią savaitę numatomą teigiamą temperatūrą, Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ specialistai įspėja, kad atlydys yra vienas nuostolingiausių reiškinių žiemą, nes gali sukelti virtinę žalų. Bendrovės praktika rodo, kad žiemą, esant nepastoviai oro temperatūrai, dažniausiai kompensuojami nuostoliai dėl nuo stogų krentančių varveklių apgadintų automobilių, tokiu metu padaugėja ir žmonių patiriamų traumų gatvėse.

Varvekliai – pavojingos puošmenos

Neatsiejami atlydžio palydovai – varvekliai ant stogų. Šios gamtos puošmenos žavi savo formomis, tačiau kelia didelį pavojų turtui ir sveikatai. „Varveklis – sunkus ledo luitas ir krisdamas nuo stogo gali sunkiai sužaloti praeivius ar smarkiai apgadinti šalia pastato stovinčius automobilius. Tokiais atvejais atsakomybė dėl varveklių padarytos žalos tenka namo savininkui, net jeigu pastato priežiūra patikėta namą administruojančiai įmonei“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė. Bendrovės duomenimis, nuo stogų atbrailų krentančių varveklių sukelti nuostoliai automobiliams svyruoja nuo 300 iki 5000 Lt.

Prasidėjus atlydžiui dėmesingiems bei atsargiems G. Vitkauskienė pataria būti ir pėstiesiems. „Venkite eiti arti pastato, jei šaligatvis aptvertas „Stop“ juosta, verčiau pereiti į kitą gatvės pusę, o ne rizikuoti savo sveikata“, – pataria saugumo ekspertė.

Padaugėja nelaimingų atsitikimų

Draudimo bendrovės „If“ praktika rodo, kad per atlydį gerokai dažniau žmonės gatvėse patiria traumų. „Važiuojamąją kelio dalį kelininkai operatyviai tirpdo druska, tačiau šaligatviai neretai tampa šlapio ledo čiuožyklomis. Patekus į tokį ruožą sunku nepargriūti, todėl nemažai žmonių per atlydį stipriai susimuša, pasitempia raiščius ar netgi patiria kaulų lūžių“, – sako G. Vitkauskienė.

Specialistės teigimu, dėl traumų gatvėse, patirtų per atlydį, bendrovė klientams išmoka nuo 500 iki 1000 litų siekiančias kompensacijas.

Pavojingas tirpstantis sniegas

Draudikų teigimu, per atlydį didelių nuostolių gali pridaryti ir nuo stogų nenuvalytas tirpstantis sniegas. „Jeigu lietvamzdžiai po žiemos yra užšalę ir nepralaidūs, sunki sniego ir vandens masė lieka tyvuliuoti ant stogo. Tuomet užtenka ir menkiausio stogo dangos defekto, kad drėgmė imtų skverbtis į pastato vidų“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Specialistė primena, kad įvykis turi būti netikėtas ir neprognozuojamas, kad būtų draudžiamuoju, todėl nuostoliai sukelti tirpstančio sniego paprastai nėra kompensuojami.

„Raginame gyventojus rūpintis sniego nuo stogo valymu ir įsitikinti ar vandens nutekėjimo vamzdžiai yra pralaidūs, nes prasiskverbęs į vidų vanduo akimirksniu apgadina lubų ir sienų apdailą,“ – įspėja G. Vitkauskienė.

„Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metais! Teatskraidina Jums 2016-ieji sparnus drąsioms idėjoms ir siekiams, sėkmę kasdieniuose darbuose“

Su artėjančiomis šventomis Kalėdomis ir Naujaisiais metaisVarėna , žuvų kibimo prognozė

Prašom paremti

www.varena.info

SMS žinute
AČIŪRating for varena.info

   Renginiai
Birželis 2024
P A T K P Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   Remėjai
Reklama


   Apklausa
Labiausiai laukiu?

Pavasario.

Vasaros Olimpiados.

Vasaros.

Daug sniego.